SHPËRNDAJE

Robin van Persie është afër një lëvizje interesante dhe emocionuese në karrierën e tij.

Sulmuesi holandez është gati të ndërpresë bashkëpunimin me turqit e Fenerbahces, për një rikthim në Erdeevise.

Mediet në Holandë raportojnë se Van Persie do të rikthehet te skuadra e Feyenoordit, pjesë e së cilës ka qenë për tri sezone (2001/2004).

Për Feyenoordin, Van Persie ka regjistruar 61 paraqitje dhe ka shënuar 15 gola, para se të transferohej te Arsenali në vitin 2004.

SHPËRNDAJE